Epilasyon Çeşitleri
Lazer epilasyon, cilt ve tüy yapınıza göre farklı şekillerde uygulanabiliyor. Lazer epilasyon çeşitlerinin hangisinin sizin için uygun olacağına lazer epilasyon merkezi uzmanınızın karar vermesi daha doğru olacaktır. Öte yandan, uygulanan her işlemin ücreti ve seans uygulama yöntemleri de farklılık göstermektedir. Her çeşit lazer epilasyon farklı zaman dilimlerinde başarılı sonuç vermektedir.

Alexandrite lazer epilasyon
Daha çok özel lazer epilasyon merkezlerinde uygulanan ve en tehlikesiz, en etkili lazer epilasyontürüdür. Çok esmer olmayan ten rengi ve koyu renk tüy yapınız varsa Alexandrite lazer epilasyon çeşidi tam size göre. Alexandrite lazer epilasyonu düşünüyorsanız, size bir de iyi haberim var. Bu işlemin uygulandığı cihazlarda ayrıca soğutucu sistem Dolayısıyla diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre canınız daha az acıyacak. Alexandrite lazer epilasyonlarda, çok daha kısa sürede sonuç alınabilir. Bunun için her 45 günde bir olan seans sürelerini kaçırmamak önemli. Yaklaşık 4 ila 6 seansta pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İğneli epilasyon
İğneli epilasyon, diğer lazer epilasyon çeşitlerine göre biraz daha acı veriyor. Buna karşın, istenmeyen tüyleri daha az olanlara uygulanır. Kıl yapısının alexandrite lazer cihazlarının tüyü göremeyeceği kadar ince olduğu durumlarda da iğneli epilasyon önerilir. Ayrıca pek çok lazer epilasyon çeşidinin son seansları, yine iğneli epilasyon ile tamamlanır. İğneli epilasyon çeşidi daha çok yüz bölgesiiçin idealdir.

Ütüleme epilasyon
Son teknolojik gelişmeleri takiben oluşturulan lazer epilasyon çeşididir. Diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre daha kısa sürede çözüm alınır. Hissettirdiği acı diğerlerine oranla daha azdır. 2. seansta istenmeyen tüylerinizdeki incelmeleri fark edeceksiniz. Ütüleme epilasyon için seanslar 30 günlük belirlenmektedir. Ütüleme epilasyonyaptırdıktan sonra cildinizde görülebilir lekelenmeler olmasa da sık sık nemlendirmeniz gerekir.