Protez Tırnak
Protez tırnak, tırnakları zayıf, güçsüz, kısa ve şekilsiz olan kişilerde uygulanan estetik bir işlemdir. Protez tırnak işlemi ile tırnaklar daha estetik ve sağlıklı gösterilir ve orjinal tırnakların alttan uzaması beklenirken üst görüntünün daha bakımlı olması sağlanır.
Protez tırnaklar iki şekilde uygulanır. Bunlar;

  • Takma tırnak ile
  • Jel yöntemi ile

Takma Tırnak ile Protez Tırnak İşlemi
Bu işlemde öncelikle oje aşaması yapılamdan manikür uygulanır ve tırnaklar, tırnak etleri, eller protez için uygun hale getirilir. Özel bir sıvı ile sağlam takma tırnaklar tırnaklara yapıştırılır. Takma tırnaklar tırnakların durumuna göre bütün olarak ya da uç kısım olarak takılır ( beyaz tırnak kısmı). Sonrasında tırnağın sabit ve sağlam olması için özel yoğun bir ışık tırnak üzerine bir kaç saniye tutulur. Takılan protez tırnak boyutlandırılır, uç ve üst kısımlardaki çıkıntılar giderilir pürüzsüz hale getirilir. Sonrasında protez üzeri temizlenir ve koruyucu bir ilaç sürülür. Bu ilaç ojeye benzer ve korumanın yanı sıra sağlamlaştırma özelliğine de sahiptir. Sonrasın kişisel tercihe göre oje ya da cila uygulaması yapılıp tırnaklar kurutuluyor ve takma tırnak ile protez tırnak işlemi tamamlanıyor.

Jel Yöntemi ile Protez Tırnak Tedavisi
Bu yöntem takma protez tırnak işlemine oranla daha yeni bir yöntemdir. İşlem kişinin kendi tırnağı üzerine özel, kıvamlı bir jel sürülüp şekillendirilerek yapılır. Öncelikle manikür ile el ve tırnaklar, protez için hazırlanır. Sonrasında tırnak üzeri özel bir el aleti ile pürüzsüz hale getirilir ve bir parça jel koyulur. Bu jel fırça ve sert el aletleri ile tırnak formunda şekillendirilir. Bu aşamada uygulayıcının el becerisi de çok önemlidir. Ardından yapılan tırnak özel bir cihazın ışığı ile sabitleştirilir. Sabitlemeden sonra tırnak ucu için daha beyaz renkte bir jel ile tırnak ucu oluşturulur ve yeniden aynı ışık ile sabitleme aşaması yapılır. Bu aşamalardan sonra tamamen sabitleşen tırnak pürüzsüz hale getirlir ve şekli revize edilir. Tırnak yapıldıktan sonra kişisel tercihe göre oje ve cila uygulaması yapılır tırnaklar kurutulur. Jel ile protez tırnak tedavisi bu şekilde gerçekleştirilir.

Protez Tırnak Yapımı Ne Kadar Sürer?
İşlemler ortalama 1 saat sürmektedir.

Protez Tırnaklar Ne Kadar Süre Kalıcıdır?
Söz konusu işlemler ile yapılan protez ve estetik tırnaklar kullanıma gösterilen özene göre 1 ay kalıcılık sağlar.

Protez Tırnak Kimler İçin Uygundur?
Bu işlemler tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnakları uzamayan, kırılan ve şekilsiz olan kişilerde önerilir. Düzenli manikür ile tırnak şeklini iyileştirmeye çalışan kişiler protez uygulaması ile özel günlerde daha estetik görüntüye kavuşabilriler. Bunun yanı sıra yeni evlenecek olan kadınlarda protez tırnak ve tırnak tasarımı daha sağlıklı, estetik bir görüntü için oldukça sık başvurulan bir estetik işlemdir.

 

Kalıcı Oje

Eğer sık sık tırnaklarındaki ojeleri değiştirenlerden değilseniz ve genel olarak uzun sürelerle hep aynı renkleri kullanıyorsanız, ojelerinizin dökülmesi, sıyrılması ve sürekli olarak onları yeni baştan sürmek sizi de oldukça rahatsız ediyor olmalı. Tırnaklarımızın güzelliğinin tüm bir elimizin görünümünü değiştirebildiğini dikkate alırsanız, oje konusunun pek de hafife alınmaması gerektiğini farkedebilirsiniz.

Pek çok oje üreten kozmetik firması, ojelerinin her zaman en dayanıklısı olduğunu iddia eder ve her seferinde bir umut yaptığımız denemeler genellikle sonuçsuz kalır. Sonuç olarak hemen dökülen ve güzelliği bozulan ojeleri yeniden temizlemek ve sürmek gerekir. Eğer çocuklarınız, eşiniz, işiniz ve diğer şeyler için bile vakti zor buluyorsanız bu yenileme işlemi gününüzün önemli bir kısmından yiyebilir.

Bunun için üretilen çözümlerden bir tanesi de kalıcı oje ve bahsettiğimiz gibi aynı renkle dolaşmak sizin için sorun değilse oldukça memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Zira kalıcı oje uygulaması sayesinde, iki hafta süresince yeniden tırnaklarınıza oje sürmeniz gerekmiyor ve buna ayıracağınız vakti de dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca sürekli olarak oje almak ya da aynı rengi bulmak gibi sorunlarla da uğraşmıyorsunuz.

Kalıcı oje uygulamasında, UV tekniği ile yapılan kurutma sayesinde oje sürülür sürülmez hemen kurumaktadır ve böylece sıkıcı bekleme süreci de ortadan kalkmaktadır.